Manjši učinek tople grede
Če streho pokrijemo z betonskimi strešniki, se v okolje sprošča bistveno manj toplogrednih plinov kot pri glinenih strešnikih ali kovinskih kritinah. Pri pokrivanju z glinenimi strešniki nastane približno 3.400 kg izpustov CO2, pri betonskih le 1.550 kg, kar je 55 % manj.
Proti kislemu dežju
Škodljive snovi v zraku se v dežju pretvorijo v kisline in preidejo kot kisli dež v tla in vodotoke. Zaradi majhnega energetskega vložka pri izdelavi betonskih strešnikov se sprošča bistveno manj žveplovega dioksida ter dušikovega oksida kot pri proizvodnji glinenih ali kovinskih kritin.
Manjša poraba energije
Za pridobivanje surovin, proizvodnjo, pakiranje in dobavo betonskih strešnikov se v primerjavi z drugimi kritinami porabi do ¾ manj energije. Razlog za to je dejstvo da pri glinenih strešnikih povzroča večjo porabo energije žganje kritine, največji dejavnik porabe energije pri betonskem strešniku pa predstavlja priprava surovin.
Zmanjšano tveganje finega prahu
Zdravstvena obremenitev zaradi finega prahu se ocenjuje s potencialom tveganja finega prahu. Tudi tukaj se tehtnica prevesi v prid betonskemu strešniku.
Narava bi izbrala BMI Bramac, zakaj ne bi tudi vi?
BRAMAC na slovenskem tržišču deluje od leta 1991. Že od prvega dne igra vodilno vlogo pri postavljanju novih standardov na področju poševnih streh, kot tudi sistemskih komponent za streho.