Ne ‘prenesejo’ vse električne naprave popolnega izklopa. Tako vsaj trdijo nekateri električarji, ki ugotavljajo, da njihove rdeče diode jasno kažejo, da tok še vedno teče tudi po izklopu. To se imenuje ‘fantomsko polnjenje’ poroča revija Fenix. To je lahko posledica različnih dejavnikov – včasih zaradi načina delovanja naprave, drugič pa zaradi načina, kako je naprava programirana. Pomemben je tudi vrstni red izklopa. Da bi se izognili poškodbam, vedno najprej uporabite stikalo, šele nato izključite vtič. Nikoli pa ne smete izključiti teh treh električnih naprav.
Tiskalnik/printer
Ko gre za električno energijo, pri inkjet tiskalnikih ni potrebno izklapljati napajanja naprave. Vendar pa se pojavi resen problem, če tiskalnika ne izklopite s pomočjo gumba za vklop/izklop, temveč ga preprosto izključite iz vtičnice. Ko je vklopljen, je pripravljen za tiskanje in ni v stanju mirovanja. Če iztaknete vtič kot bi se to zgodilo ob običajnem gašenju. To je podobno ponastavitvi. Inkjet tiskalnik se zato popolnoma ponovno zažene in predpostavlja, da tiskalna glava ni bila uporabljena dlje časa. Tako se izvaja čiščenje, kar porabi veliko črnila.
Usmerjevalnik/router
Neprekinjen dostop do interneta je ena izmed prednosti vedno vklopljenih naprav, kot so FRITZ!Box, Speedport usmerjevalniki … Morda bi bilo smiselno ponoči izklopiti VLAN usmerjevalnik, vendar le, če nanj niso priklopljene druge pomembne naprave. Če uporabljate stacionarni telefon, telefonski odzivnik in/ali pametne naprave za dom, usmerjevalnika ne smete izklopiti. S tem bi te naprave postale nedostopne ali bi povzročile težave ob ponovnem zagonu.
OLED televizorji
Moderni televizorji, kot so OLED modeli, lahko povzročijo težave, če iztaknete njihov vtič. Razlog je v tem, da se piksli v ozadju samodejno posodabljajo. Redno izklapljanje iz vtičnice lahko prekine ta proces in povzroči nepravilno delovanje. Prav tako obstaja možnost, da se sčasoma zmanjša kakovost slike oziroma pride do poškodb.
Urednik portala MojPrihranek