Način, kako se znebiti vlage med kopanjem v kopalnici: trik je v vrstnem redu polnjenja kadi z vodo

Looking through a foggy, wet window into a bathroom
Foto: Dirk Hoffmann iz iStock

Redosled, s katerim nalivate vodo v kad, očitno lahko pomembno pripomore k zmanjšanju nastajanja pare oziroma kondenzacije v kopalnici, je zapisal eden od članov skupine Mrs Hinch Cleaning Tips (Nasveti gospe Hinch za čiščenje) na Facebooku, potem ko je nekdo prosil za pomoč pri tej vedno pereči temi. Uporabniki so takoj začeli komentirati vprašanje in deliti svoje nasvete. Nekateri so celo zapisali, da so v kopalnico prinesli ventilator, vendar jim to ni pomagalo.

Marsikdo se je strinjal prav z idejo, da je pomembno, kako se kad napolni z vodo. »Najprej natočite hladno vodo, nato postopoma dodajajte vročo, in ne bo kondenzacije,« je zapisal prvi komentator, čemur je pritrdilo še nekaj drugih. »Pustite, da hladna voda teče, medtem ko ste v kadi,« je dodal drug komentator.

Washing hair with shampoo. Man in shower. Cold or hot water. Conditioner, gel or foam. Hairline, loss, dandruff or damage concept. Dry itchy scalp. Healthy happy male in gym or hotel bath.
Foto: Tero Vesalainen iz iStock

In res, po nasvetih sveta okrožja Northumberland v Angliji je za zmanjšanje kondenzacije med polnjenjem kadi priporočljivo najprej spustiti hladno vodo in nato dodati toplo. Strokovnjaki sveta ocenjujejo, da to zmanjša količino pare za 90 odstotkov.

Še več nasvetov …

Nekateri komentatorji so predlagali tudi odpiranje okna v kopalnici, saj se bo para hitro razpršila. »Odprite okno, a pustite vrata zaprta za kratek čas!« je zapisal eden od njih. »Nato obrišite ploščice in vrata tuš kabine s krpo,« je dodal drugi udeleženec razprave.

Water condensation on windows during winter.
Foto: Akchamczuk iz iStock

»Ko sem sam, pustim vrata odprta in ni pare. Če pa moram zapreti vrata kopalnice, po tuširanju z brisačo obrišem ogledala,« je zapisal še en komentator. Nekateri so priporočali tudi postavitev rastlin v kopalnico, drugi pa so si omislili sesalnik za okna.

 

Simon Uršič

Urednik portala MojPrihranek

Prejšnji članekSladice v kozarčkih: vse, kar morate vedeti o tej kulinarični poslastici
Naslednji članek5 prepričanj o ALU stavbnem pohištvu, ki jih puščamo v preteklosti
Simon Uršič

Urednik portala MojPrihranek

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.