Kuhinjo si vedno predstavljamo s kuhinjskimi omaricami. V zadnjih letih pa so velik trend v kuhinjah postale lebdeče police. Kaj sploh postaviti nanje in kam postaviti lebdeče police? Koliko teže sploh zdržijo in ali so sploh praktične? Preverili smo najpogostejše prednosti in slabosti lebdečih polic za kuhinjo in prišli do odgovora.
Prednosti lebdečih polic v kuhinji
Lebdeče police so vsekakor veliko bolj poceni kot kuhinjske omarice. Če je nizek proračun v vašem načrtu, potem bodo lebdeče police odlična izbira za nižanje tega proračuna. Vsekakor so lebdeče police v tem trenutku zelo »trendi« in kot take super izbira za tiste, ki radi sledijo trendom. Naj vas ne bo strah igranja z materiali in barvami, a vse v merah okusa in sovpadanja z ostalimi elementi prostora.
Velika prednost lebdečih polic je vsekakor njihova vsestranskost. Že v trgovinah so na voljo v vseh mogočih velikostih in dizajnih. Med prednosti lahko prištejemo tudi dostopnost kuhinjskega pribora, hrane ali tistega, kar bo pač na policah.
- cenovno ugodne
- podpirajo DIY
- enostavno prilagajanje po meri
- »pašejo« kamor koli
- v ospredju je videz in stil
- sezonsko menjavanje (po želji)
Slabosti lebdečih polic v kuhinji
Velika slabost lebdečih polic v kuhinji je seveda dejstvo, da je vse postavljeno na ogled. V kolikor niste med tistimi, ki imajo v enakem stilu tudi krožnikov in posod, potem bi bil na mestu dodaten premislek. Če za red na policah ne skrbite, lahko hitro pride do nereda, ki nikakor ni videti trendovsko ali lepo.
Čiščenje pa je tisto, kar mnoge odvrne od lebdečih polic v kuhinji, saj se zaradi odprtosti prah stalno nabira na njih.
- videti so nametane in ne zložene
- manj skritega prostora
- »notranjost« je vedno vidna
- brisanje prahu bo pomembno
SEO urednik