Sončne elektrarne so vse bolj uveljavljen alternativni način za pridobivanje električne energije, saj je sončna energija neusahljiv vir. Ker pa sonce ni vedno na voljo, so kitajski znanstveniki razvili posebne sončne celice, ki lahko energijo ustvarjajo tudi takrat, ko pada dež. To dejansko pomeni, da se električna energija proizvaja ne glede na to, ali je lep sončen dan ali pa lije kot iz škafa.
Inovativne sončne celice so prekrite s tanko plastjo plasti grafena, z dotikom z dežno kapljo pa se ustvari električna energija, ki se nato shrani za nadaljnjo uporabo. Preden bo novost na voljo v prosti prodaji, bo treba še malo počakati. Medtem ko izkoristek pri običajnih sončnih celicah trenutno znaša okoli 22 odstotkov, se izkoristek novodobnih sončnih celic giba okoli 6,5 odstotka.
Če bo kitajskim strokovnjakom uspelo učinkovitost novodobnih sončnih celic povečati nad 20 odstotkov, bo to nedvomno pomenilo velik preskok na področju pridobivanja energije iz obnovljivih virov. Celice bodo energijo namreč zagotavljale v vseh vremenskih pogojih.