Onesnaževanje tako posameznikov, kot podjetji postaja vse večja težava sodobnega časa in se dotika prav vsakega slehernega posameznika. Poseben problem je tudi pridobivanje električne energije, in sicer predvsem na račun kurjenja premoga in koriščenje jedrskih goriv. Na srečo pa so raziskovalci Državne univerze v Ohiu našli rešitev, ki naj bi omogočala pridobivanje električne energije na povsem varen, poceni in okolju prikazen način.
Ekipa inženirjev Državne univerze v Ohiu je pravzaprav razvila prototipe struktur, ki navzven spominjajo na drevesa, le da je njihova »sestava« precej bolj zapletena. S pozibavanjem v vetru namreč ustvari kar nekaj električne energije, ki se jo lahko nato uporabi za dobavo energije gospodinjstvom ali za napajanje električnih naprav na cestni infrastrukturi ali objektih. Električno energijo pa v osnovi ustvarja elektromehanski material PVDF (poliviniliden fluorid), ki mehansko energijo pretvarja v električno.
Ekipa inženirjev Državne univerze v Ohiu bo nov način pridobivanja električne energije naprej izkoristila za napajanje tipal, ki skrbijo za strukturo stavb in mostov. Ti sistemi naj bi s tem postali povsem samozadostni. Če se bo projekt izkazal kot uspešen, pa bo ta način napajanja uporabljen tudi za druge namene.