Pasivno je z Lumarjem aktivno!

Visoko bivalno ugodje je bilo eno osnovnih vodil pri razvoju pasivne hiše Lumar. Stalna vlaganja v razvoj in izboljšave tehnoloških procesov, uporaba najboljših materialov in izkušnje iz postavljenih pasivnih hiš omogočajo, da lahko danes za gradnjo pasivnih montažnih hiš ponudijo optimirane in standardizirane pasivne hiše, grajene s certificirano tehnologijo Lumar PASIV.
Zakaj Lumar PASIV?

Zato, ker so se že pri izbiri materialov odločili, da vam ponudijo najboljše in zdravju prijazne ekološke materiale. Leseno nosilno konstrukcijo so zvočno in toplotno izolirali s celulozno izolacijo. Odlična toplotna zaščita ovoja (U < 0,1 W/m2K), minimalne toplotne in prezračevalne izgube ter ustrezna zrakotesnost ovoja zagotavljajo, da je potreba po toploti za ogrevanje v pasivnih hišah manjša od 15 kWh/m2a (kar lahko enačimo s porabo 1,5 l kurilnega olja na mna leto). Odlična izolacija ovoja, detajli, izvedeni brez toplotnih mostov in za pasivne hiše primerno stavbno pohištvo zagotavljajo višje notranje površinske temperature, kar pripomore k manjši asimetriji sevanja in posledično k višjemu bivalnemu ugodju v prostorih. Lumar je kot prvi slovenski proizvajalec svojo tehnologijo za gradnjo pasivnih hiš certificiral na Passivhaus inštitutu v Nemčiji, kjer so razvili koncept pasivne hiše. Certifikat dokazuje, da so njihove konstrukcije, kot tudi detajli resnično v skladu s standardi pasivne hiše. Na osnovi Lumarjevih dosedanjih izkušenj iz gradnje, znanj s področja pasivnih hiš in njihove certificirane tehnologije bodo poskrbeli, da bo vaša hiša resnično pasivna.

 

Več kot 50 zgrajenih pasivnih montažnih objektov jih uvršča na prvo mesto med slovenskimi proizvajalci montažnih objektov. Zgradili so tudi tri vrtce v pasivni tehnologiji v skupni velikosti 2.634 kvadratnih metrov.

 

Kaj pravijo njihove stranke?

Družina Novak iz Divače: »Ko smo se odločali o gradnji pasivne hiše, smo Lumar izbrali, ker je bil najbolj pripravljen prisluhniti našim željam in je bil tudi najbolj strokoven. Z bivanjem v pasivni hiši smo izjemno zadovoljni, saj imamo le 70 evrov stroškov za električno energijo (vključeno ogrevanje, topla voda in energija za delovanje naprav). Druga dobra stvar je prezračevanje, saj imamo v hiši vedno dober zrak. Tudi z vidika bivalnega ugodja pozimi in poleti je hiša odlična, saj se ne ohladi ali pregreje. Ob tem, da je hiša dobra, smo bili zadovoljni tudi s podjetjem Lumar, ki je bilo izjemno profesionalno in strokovno. Rečemo lahko, da je bila odločitev za Lumar pravilna.«

 

Družina Petkovšek/Rode z Iga: »Sedaj, ko že nekaj časa bivam in uživam v moji pasivni hiši, vidim, da je bila odločitev o gradnji pasivne hiše vsekakor pravilna. Pred vselitvijo sva z Mojco slišala veliko napačnih predstav o bivanju v pasivni hiši, vendar je življenje popolnoma običajno, le udobnejše, prijetnejše in cenejše. Ena teh napačnih predstav je povezana z odpiranjem oken, seveda lahko tudi v najini hiši odpirava okna, a za to ni več nikakršne potrebe. Samodejno prezračevanje je čudovita stvar, sedaj ne rabiva več razmišljati, kdaj bova odpirala okna, da prezračiva. Gostje so vedno znova navdušeni nad zrakom v hiši. Strošek energije za ogrevanje je zanemarljiv (50-60 evrov na leto). Sončni in notranji dobitki so res neverjetni, sedaj vidim, da imajo izredno velik vpliv na energijsko bilanco hiše. Ko na leden zimski dan sije sonce, se potreba po ogrevanju drastično zmanjša in ko stojiš ob oknu, nikakor ne moreš ugotoviti, da je zunaj ledeno hladno, saj je tudi ob oknu temperatura izredno visoka. Vesel sem, da sem vseskozi sodeloval z ljudmi, ki sem jim zaupal in so »obljubo« pasivne hiše tudi uresničili.«

 

Družina Kozin iz Ljubljane: »Za hišo Lumar sva se odločila zaradi referenc in strokovnega pristopa. Dela so bila izvedena v roku. Vse težave smo reševali sproti in v obojestranskem zadovoljstvu. Po treh mesecih bivanja v novi hiši smo z bivanjem v njej zadovoljni na kvadrat. Nekateri vlagajo v avto, mi pa smo vlagali v hišo z maksimalnim ugodjem in investicija se nam je zelo obrestovala.«

 

Družina Urbančič iz Kobarida: »Z argumenti so me prepričali za pasivno gradnjo in sedaj o čem drugem ne bi niti razmišljal. Slabih strani pasivne hiše pravzaprav ni, dobrih je mnogo; dobro počutje, vedno svež zrak, letni stroški ogrevanja 50 do 60 EUR in dobra kapacitivnost.«

 

Energetsko optimirani sistemi za najvišje subvencije Eko sklada

Hiše Lumar odlikuje optimirana izolacija ovoja, pravilna in kakovostna vgradnja stavbnega pohištva ter izvedbeni detajli, ki zagotavljajo ustrezno zrakotestnost ovoja. Tako je prav vsaka hiša Lumar energijsko učinkovit dom, s prijetno bivalno klimo. Vse hiše Lumar so izjemno energetsko učinkovite, kar zagotavlja najvišje subvencije Eko sklada. V podjetju vam pomagajo z nasveti in pripravo potrebne dokumentacijo za pridobitev subvencije.

Več o pasivnih hišah Lumar lahko preberete na http://bit.ly/pasivna_hiša_Lumar, ponudbo tipskih hiš Lumar v pasivni gradnji si lahko ogledate na http://bit.ly/tipske_hiše_Pasiv.

Z Lumarjem živeti najbolje!

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.