Vsi pridelovalci, ki so vpisani v register pridelovalcev grozdja in vina in vanj prijavljajo pridelek, morajo prijaviti zaloge vina. To določa Pravilnik o registru pridelovalcev grozdja in vina. Za leto 2022 je potrebno do 7. septembra prijaviti zaloge vina na dan 31. julij v letu priprave. Tako določa 17. člen omenjenega pravilnika.
Prijava zalog vina na dan 31. julij 2022
»Pridelovalci, ki ste vpisani v register pridelovalcev grozdja in vina in vanj prijavljate pridelek, morate, v skladu z določili 17. člena Pravilnika o registru pridelovalcev grozdja in vina, najkasneje do 7. septembra 2022 prijaviti zaloge vina na dan 31. julij 2022,« so zapisali v obvestilu vinogradnikom.
Vlogo lahko oddate elektronsko, osebno ali po pošti. V nadaljevanju najdete tudi navodila za izpolnitev vloge za prijavo zalog vina. Vse o prijavi pridelovalca, členih pravilnika in upravnih enotah, ki vodijo register, izveste v našem prispevku Vse o registru pridelovalcev grozdja in vina.
Navodila za izpolnitev vloge za prijavo zalog vina
V naslovu obrazca se vpiše leto, ko se prijavlja zalogo vina.
1. Zaloga vina s slovenskim geografskim poreklom
- Vpiše se količine (v litrih) vin s slovenskim geografskim poreklom glede na kakovost (kakovostno, deželno in namizno vino z oznako sorte in brez) in leto pridelave ter barvo vina. Če nevstekleničeno vino še ni ocenjeno, se obrazec izpolni glede na predvideno kakovost.
2. Zaloga vina s poreklom iz evropske skupnosti
- Vpiše se količine (v litrih) vin s poreklom iz Evropske skupnosti glede na kakovost in barvo vina.
3. Zaloga vina s poreklom iz tretjih držav
- Vpiše se količine (v litrih) vin s poreklom iz tretjih držav glede na barvo vina.
4. Zaloga mošta, zgoščenega grozdnega mošta in rektificiranega zgoščenega grozdnega mošta
- Vpiše se količine (v litrih) zaloge mošta, zgoščenega grozdnega mošta in/ali rektificiranega zgoščenega grozdnega mošta.
Dostop do vloge za prijavo zalog vina
Elektronska in klasična vloga sta dostopni na spletni strani e-uprave.
Urednica portala MojPrihranek.si