Tuširanje je pomemben del našega vsakdanjika, saj se z njim znebimo umazanije in se osvežimo. Ampak kako dolgo smo lahko čisti, če se obrišemo z mokro in staro brisačo? Brez težav lahko predvidevamo, da ne bomo ravno čisti, obenem pa mnogi od brisače pričakujemo, da je čista in suha. Temu žal ni tako, zato se nam je zdelo pomembno, da opozorimo na nečistočo brisače in kako to popraviti.
Naj se brisača popolnoma posuši
Najboljši način za preprečevanje umazane brisače je sušenje. Po tuširanju poskrbimo, da je brisača razgrnjena na suhem. Pogosto se brisače v kopalnici ne bodo posušile do konca, a to lahko rešimo tako, da jo prislonimo bližje radiatorju ali oknu. Glavna naloga je, da se brisača posuši. Tako jo lahko uporabimo večkrat.
Kako pogosto naj peremo brisače?
Pranje brisač je najboljši način za uničenje bacilov in bakterij, ki so se namnožile na njej. Poleg tega, da jo posušimo je izjemno pomembno, da jo peremo. Večina študij, ki se s tem ukvarja, je mnenja, da je najpametneje brisačo zamenjati po tretji uporabi. To pomeni, da je najboljše če brisačo menjamo in peremo skoraj dvakrat na teden.
Izjeme pri brisačah
V nekaterih okoliščinah pa je bolje, če brisačo menjamo oziroma peremo bolj pogosto.
- Brisača s telesnimi tekočinami naj se menja vsak dan.
- Brisača, ki jo uporabljamo po telovadbi, naj se menja vsak dan.
- Brisača, ki je v vlažnem in temnem prostoru, naj se menja na nekaj dni.
- Če imamo težave s kožo, naj se brisače menjajo vsak dan.
Kaj če brisač ne menjamo dovolj pogosto?
Umazane in mokre brisače so idealen prostor za razmnoževanje virusov, glivic in bakterij. To lahko povzroči razdraženo kožo in druge infekcije na našem telesu. Prav tako odsvetujemo deljenje brisač z drugimi ljudmi, predvsem s tistimi, ki jih ne poznate.
SEO urednik