»Znorim, ko vidim te pregrade! Nikoli jih ne uporabljam, saj je menda jasno, kje se moje blago začne!? Do uporabe teh predelnih sten imam res nekaj odpora, menda je dovolj le malo zbranosti, da ne pride do napake,« je zaslediti zapis kupca, ki se je vrnil z blagajne ene od trgovin znane trgovske verige.
So pa tudi zapisi, katerih komentatorji razmišljajo drugače: »Ne prenesem, da se moje blago dotika blaga nekoga drugega na tekočem traku! In misel, da bo blagajničarka pomotoma še naprej skenirala moje blago, kot da je last stranke pred menoj?! In potem, dokler mi ne prekliče, potem pa me očitajoče vpraša, zakaj tega nisem ustavil … Ne, to je zame neznosna misel.«
Razprave o delitvi potekajo na družbenih omrežjih po vsem svetu
V ZDA se nekateri pritožujejo, da ljudje segajo po teh ‘predelnih stenah’ samo zato, da bi tistemu za njimi dali znak, naj med čakanjem pred blagajno drži dostojno razdaljo. Meteorolog Ryan Vaughan je to tezo izpostavil s fotografijo nenavadno postavljene pregrade. »Mislim, da stranki, ki je pregrado postavila navpično proti blagajni, ni jasno, da je ta pregrada namenjena blagajniku, in ne zato, da bi dal vedeti osebi za njim, da se mu zdi ogrožen osebni prostor … Nekateri pa tega očitno ne razumejo … « se glasi njegov zapis.
O izumitelju tega postajališča ni veliko znanega, prav tako ne o začetkih njegove uporabe. Ugiba se, da sega v trideseta leta prejšnjega stoletja v ZDA, ko so bili v uporabi prvi trakovi za blagajne. Poleg razprav o uporabi potekajo hudi spori o tem, ali naj kupec postavi omejevalnik tam, kjer se njegovi artikli začnejo ali končajo …
Kako pa ga postavite vi?
Urednik portala MojPrihranek