Ustvarjalci filma Nazaj v prihodnost 2 so se očitno zmotili za pičlih 15 let. Marty in Doc v filmu, posnetem leta 1989, potujeta v leto 2015, kjer sta priča tehnološkemu napredku zadnjih 26 let, med drugim tudi letečim avtomobilom.
Hyundai
Direktor Hyundaia Michael Cole je prepričan, da bodo do konca desetletja leteči avtomobili postali prevozno sredstvo v svetovnih mestih. Pomagali bodo zmanjšati zastoje na cestah in emisije vozil. Cole je izjavil, da je Hyundai, južnokorejski proizvajalec avtomobilov, vložil veliko denarja v mestni zračni promet, saj v podjetju verjamejo, da bo ta res postal del prihodnosti.
Leteči avtomobili bodo leteli po mestih ali celo povezovali različna mesta. Hyundai je januarja leta 2020 skupaj s podjetjem Uber na Consumer Electronics Show v Las Vegasu predstavil koncept letečih avtomobilov.
Hyundai sodeluje tudi pri razvoju prvega letališča brez vzletno-pristajalne steze v Združenem kraljestvu. To naj bi bilo namenjeno letalom, ki so zmožna električnega vertikalnega vzleta in pristanka. Še letos naj bi se odprlo v Coventryju. Urbano letališče bi lahko uporabljali leteči taksiji in avtonomni droni za dostavo.
Poskus na Slovaškem
Pričakovanja za trg letečih avtomobilov so velika, po nekaterih napovedih bi industrija do leta 2040 naj bila vredna 1,5 bilijona ameriških dolarjev. Dr. Stephen Wright, višji raziskovalec letalske elektronike in letalstva na Univerzi v zahodni Angliji, je izrazil navdušenje nad napredkom v razvoju letečih avtomobilov. Priznal je tudi, da se mu poraja veliko vprašanj o certificiranju in o varnosti tovrstnih prevoznih sredstev.
Vira: The Guardian in BBC
Novinar