Če uporabljate sodobne mobilne narave z velikimi zasloni dobro veste, da avtonomija delovanja postaja vse večja težava, saj zaradi neprestane uporabe le redkokdaj preseže en dan. Ker uporabnikom pogosto primanjkuje časa za polnjenje mobilnih naprav (predvsem pametnih mobilnih telefonov), znanstveniki mrzlično iščejo načine, kako pospešiti polnjenje baterij in hkrati povečati njihovo kapaciteto. Pomemben prelom pa je pred kratkim uspel raziskovalcem kalifornijske univerze (University of Central Florida), saj so ti s pomočjo nanotehnologije prišli do pomembnega odkritja, ki lahko prinese revolucijo na področju shranjevanja električne energije.
Raziskovalci so s pomočjo nanotehnologije dejansko pripravili upogljiv superkondenzator, ki se napolni v zgolj nekaj sekundah, električna energija pa ostane shranjena za več kot teden dni. Poleg tega novost ni tako občutljiva na polnjenje kot običajne litij-ionske baterije. Medtem ko lahko slednje napolnimo do največ 1500-krat, lahko nove baterije napolnimo več kot 30.000-krat in to brez bojazni, da bi se ob tem zmanjšala zmogljivost shranjevanja električne energije.
Čeprav superkondenzator, sestavljen iz tankih žic in oblog, še ni primeren za komercialno uporabo, so obeti za prihodnost nadvse pozitivni. Raziskovalci so namreč prepričani, da bi lahko novost uporabili tudi za polnjenje mobilnih naprav in celo za izdelavo akumulatorjev za električna vozila.